Naša misija

Naš zajednički cilj je da pomognemo parovima da dostignu trudnoću i da budu zdravo dete što je pre moguće.

Zato;

Svoje pacijente procenjujemo na najvišem medicinskom nivou i nudimo najnovije mogućnosti lečenja radeći kao tim koji spaja naše znanje i iskustvo.

– Ne preporučujemo lečenja ili testove sa nedokazanom naučnom delotvornošću.

– Planiramo lečenja i konsultacije posebno za par, u najkraćem roku i po pristupačnoj ceni.

– Pridajemo značaj uspostavljanju punog poštovanja, otvorene i jasne komunikacije sa našim pacijentima.

Ko smo mi

Op. Dr. Numan BAYAZIT

Rođen je 1964. godine u K.Marašu, 1988. diplomirao je na Medicinskom fakultetu T.Univerziteta, 1989. godine služio obaveznu službu 1 godinu u Sivasu, godine 1990.

Op. Dr. Sami CENGİZ

Rođen sam u Bayburtu 1969. godine, osnovnu školu sam završio u Bursi Karacabey, srednju školu u Bursi muškoj srednjoj školi. Počeo sam studirati sam na..

Op. Dr. Süleyman TOSUN

Rođen sam u Ankari 1965. godine. Diplomirao sam na Medicinskom fakultetu Univerziteta Hacettepe 1989. godine, na koji sam se upisao 1982. godine.

Doç. Dr. Emre BAKIRCIOĞLU

M. Emre Bakircioglu je doktorirao na Medicinskom fakultetu Cerrahpasa Univerziteta u Istanbulu i završio specijalizaciju iz urologije u bolnici Haydarpaşa..

IVF

In vitro oplodnja (IVF) znači oplodnju u laboratoriji. Žensko jaje i muški spermatozoid se spajaju izvan tela, a nastali embrioni se stavljaju u majčinu utrobu. 

 IVF je prvi put primenjen na ženi sa zatvorenim ciljevima 1978. godine. Jajne ćelije su deponovane sa spermom u epruveti, oplodnja je bila spontana. Ova metoda, koja se i danas koristi, naziva se konvencionalna IVF. U konvencionalnoj IVF, ako broj spermatozoida i kretanje nisu dovoljni, do oplodnje možda neće doći. Ovaj problem je prevladan s mikro injekcijom 1991. godine. U mikro injektiranju, sperma se pušta u jaje uz pomoć igle. Tako se čak i kod ozbiljnih problema sa spermom može postići oplodnja i trudnoća. Danas se većina IVF procedura izvodi metodom mikro injekcije.

Prvo se uzima anamneza para, dobijaju se podaci o prethodnim tretmanima, pregledaju se prethodni pregledi, a zatim se vaginalnim ultrazvukom vidi stanje materice i jajnika.

Ponekad je samo ovo dovoljno i lečenje se može pokrenuti nakon nekoliko jednostavnih nalaza krvi. 

U nekim slučajevima može biti potrebna histerosalpingografija (HSG), histeroskopija, histerosonografija, laparoskopija, analiza hromozoma i hormonski testovi kao što su FSH, LH, E2, AMH, koji pokazuju bogatstvo jajnika.

HSG (histerosalpingografija) pokazuje strukturu jajovoda i materice. Akumulacije upalne tekućine u ciljevima nazivaju se hidrosalpenks. Smanjuje stopu uspešnosti IVF-a za 50%.

Histeroskopija se koristi za dijagnosticiranje i lečenje intrauternih adhezija, polipa i fibroida.

Analiza hromozoma, nazvana kariotip, daje broj hromozoma i utvrđivanje. Izvodi se kod pacijenata sa istorijom pobačaja, porodičnom istorijom genetskih problema, teškim oštećenjem broja spermatozoida i ponovljenim neuspešnim pokušajima IVF.

Kao rezultat toga, aplikacija IVF-a ponekad se može početi odmah, a ponekad su potrebne pripreme za mesecima. Prikladno je za parove koji dolaze izvan zemlje i izvan grada da nas unaprede kontaktiraju i podelimo izveštaje o ispitivanju i lečenju i odlučivati ​​o tome koji će se period para doći.

Postoje 4 važne faze u procesu vantelesne oplodnje:

1) Stimulacija jajnika lekovima:

Normalno, jedno jaje sazreva svakog meseca. U IVF aplikacijama, cilj je dobiti više jajnih ćelija kako bi se povećala mogućnost trudnoće. U tu svrhu, lekovi koji se zovu gondadotropin počinju od početka menstruacije.

Rast jajašca prati se ultrazvukom u pravilnim intervalima. Kada jajne ćelije budu velike 18-20 mm, što u proseku traje 10 dana, vrši se injekcija HCG-a, koja pokreće konačno sazrevanje. Nakon 34-36 sati, jaja se sakupljaju.

2) Skupljanje jaja:

Radije obavljamo uzimanje jaja u opštoj anesteziji. Po potrebi se može koristiti i sedacija ili lokalna anestezija.

Sadržaj mehurića ispunjenih tekućinom koji se nazivaju folikuli se aspirira posebnom iglom pod nadzorom ultrazvuka. Jaja, koja se nazivaju oociste, odabiru se iz ove tečnosti pod mikroskopom.

Sakupljanje jaja traje u proseku 15 minuta. Nema potrebe da ostanete u bolnici. 

3) Mikro injekcija ili inseminacija:

Jajne ćelije su oplođene spermom. Kod klasičnog IVF-a spermatozoidi i jajašca se čuvaju u posudi, dok se kod mikro injekcije sperma ostavlja u svakom jajetu uz pomoć posebne igle pod mikroskopom. Kontrola oplodnje se vrši nakon 12-20 sati. Oplođena jaja se ostavljaju da rastu deljenjem u posebnim podlogama za uzgoj u uređajima koji se nazivaju inkubatori.

4) Transfer embriona:

Dan prenosa i broj embrija koji treba dati, odlučuje se kvaliteta embriona, broj, starost pacijenta i prethodna suđenja. Uglavnom je preferirano između dana 3 i 5 dana.

Transfer je kratka, ali vrlo važna operacija. Embrioni se ostavljaju u matericu prolaskom kroz cerviks mekim kateterom pod nadzorom ultrazvuka.

U naučnim istraživanjima je pokazano da nema razlike u rezultatima trudnoće kod onih koje ustaju odmah nakon transfera i vraćaju se svakodnevnom životu i onih koje se odmaraju 30 minuta.

Test na trudnoću se radi 10 dana nakon transfera i dobija se rezultat.

3 faktora određuju trudnoću:

1) Kvalitet embriona

2) Receptivnost endometrijuma

3) Transfer embriona

Kvalitet embrija zavisi od starosti žene i bogatstva jajnika. Kako se starost žene povećava, hromozomske abnormalnosti u jajnim ćelijama se povećavaju i kao rezultat toga smanjuje se stopa trudnoće.

Transfer embriona treba izvršiti atraumatski mekim kateterom. Radi se tako što se bešika napuni i vidi ultrazvukom.

Jedan od važnih parametara koji utiču na stopu trudnoće je broj prenesenih embrija. Kako se broj embrija povećava, stopa trudnoća se povećava, ali se povećava i verovatnoća višeplodne trudnoće.

PGT – (Preimplantacijski genetski testovi)

To znači genetsko testiranje embriona dobijenih u procesu vantelesne oplodnje i transfer zdravih. Za to je potrebno uzeti jednu ili dve ćelije iz embrija. Uzete ćelije se ispituju u genetičkoj laboratoriji.

Postoje 3 vrste ove aplikacije, ranije nazvane PGD (Preimplantaciona genetska dijagnoza):

  • PGT-M ( Za monogene ili jednogenske bolesti):

Radi se kada u porodici postoje genetski prenosive bolesti kao što su spinalna mišićna atrofija, hemofilija, cistična fibroza. Cilj je da se rode zdrave bebe koje ne nose ovu bolest. Ponekad se primenjuje kako bi se rodila zdrava i HLA-usklađena beba bolesnom bratu ili sestri s ciljem transplantacije koštane srži ili krvi pupčanika. 

  • PGT-SR (Strukturna preuređivanja):

Radi se kada postoji strukturna abnormalnost u hromozomima jednog ili oba partnera. Najčešći tip su translokacije. Takve anomalije uzrokuju uzastopne pobačaje ili neuspešne pokušaje vantelesne oplodnje. Problem se rešava odabirom zdravih embriona. 

  • PGT-A (Aneuploidni skrining):

Ovde nema genetske abnormalnosti, ni u porodici ni kod jednog od supružnika. Obično se radi zbog starije životne dobi. Odabirom zdravog embrija nastoji se povećati verovatnoća trudnoće i smanjiti mogućnost pobačaja. U prošlosti je ograničen broj hromozoma kao što je 5-7-9 gledan trećeg dana embriona, sada se to radi gledanjem svih hromozoma 5. dana.

Reproduktivno Zdravlje Muškaraca

Neplodnost nije problem samo jedne osobe, već predstavlja problem para.” Trebatenastaviti svojim putem ne zaboravljajući ovu činjenicu i stoga je idealno vrednovanjeparova zajednički. U slučaju neplodnosti, kao što se pokazuje osetljivost kod procenežene, važno je da muškarca pregleda specijalist urolog.

Međutim, vidimo da žene pokucaju na vrata akušera u gotovo svakom paru koji ima problema sa rađanjem dece. Činjenica da možda postoji problem kod muškaracastavlja se u drugi plan; pregled sperme i pregled muškarca gotovo se uvek odgađaju zakasnije. Danas, kada se povećava broj IVF tretmana, postoji percepcija da je dovoljnosamo pogledati ima li muškarac spermu.

Međutim, ako muškarci imaju reproduktivnih problema, treba ih proceniti kao što se procenjuju žene i treba istražiti i otkriti uzroke i moguće zdravstvene probleme. Procena doktora specijaliste za muškarca možda će paru omogućiti prirodno rađanjedece ili povećati šanse za uspeh u veštačkoj (in vitro) oplodnji.

Stanje da se u spermi ne vide spermatozoidi, medicinskim se jezikom naziva Azoospermija (azoospermija). Iako se kod muške populacije primećuje stopom od 1%, azoospermija se primećuje kod 10-15% neplodnih muškaraca (koji imajuproblema sa pravljenjem dece).

Sperme su posebne ćelije koje muškarci proizvode testisima i sadrže genetskimaterijal potreban za oplodnju jajne ćelije. Međutim, većina slučajeva neplodnostikod muškaraca javlja se kao rezultat negativnih faktora koji se javljaju u spermi. Kakobi se moglo sprovesti efikasno lečenje neplodnosti, od muškarca se treba dobitiodređena količina sperme. Pošto su spermatozoidi u spermi, od muškaraca se običnouzimaju uzorci sperme masturbacijom. Prisutnost malog broja i nekvalitetne sperme u tečnosti sperme ili postojanje nepokretnih sperma ili nepostojanje spermatozoida(azoospermija), uticaće na uspeh pomoćnih reproduktivnih tehnika oplodnje i metoda koje će biti primenjene.

Proces uzimanja uzoraka tkiva ispitivanjem tkiva testisa mikroskopom i istraživanjemspermatozoida u tim tkivima naziva se operacija mico TESE. Ovu operacijuprimenjujemo muškarcima koji zbog poremećaja u proizvodnji spermatozoida u ejakulatu nemaju ćelija spermatozoida (azoospermija). Mikro TESE operacija se ne primenjuje na muškarce koji imaju normalnu proizvodnju spermatozoida ili koji zbogzačepljenja ne mogu da izbace spermatozoide. Pošto ovi muškarci imaju normalnuproizvodnju spermatozoida u svim delovima testisa, nema potrebe za skeniranjemtkiva mikroskopom, a spermatozoidi se sa lakoćom mogu dobiti uzimajući uzorak iz bilo kojeg dela tkiva (TESE) ili pomoću igle metodom izvlačenja tečnosti-tkiva(TESA)

Kontakt informacije

    © 2022 All Rights Reserved.